Článek Zpravodaj I – úvodní

Žijí s námi…..

…..psi, kočky, králíčci, fretky a spousta dalších druhů zvířat. Většinou proto, aby nám dělali společnost. Mnozí z nás si život bez nich vůbec nedokážou představit. Jsou často  důležitými  a právoplatnými členy rodiny. Ovlivňují významně mezilidské vztahy, naše   životní  prostředí, zdraví    i sociálně – ekonomickou situaci. Působí jako výborný výchovný prostředek pro děti za předpokladu, že se rodiče a ostatní dospělí v jejich okolí chovají správně.

Proto jsme se rozhodli, že problematice soužití člověka se zvířetem také dáme trochu prostoru a prostřednictvím článků se budeme  postupně  věnovat různým tématům.

Začneme výběrem zvířete, kdy lidé velice často chybují a můžou tak například ovlivnit dosud dobré sousedské vtahy. Zamyslíme se i nad ekonomickým  aspektem takového kroku.

Dále  probereme  téma vnějších i vnitřních parazitů, prevence onemocnění, přenosných onemocnění, kastrací, krmení, eutanazie a další.

Cílem článků bude tedy nejen poskytování informací  a odpovědí na často kladené dotazy ve veterinárních ordinacích, ale především podnětů k zamyšlení, jestli někde neděláme chyby  ve vzájemném soužití, protože  by mělo především jít o to, aby se hlavně  jim s námi,  nejen nám s nimi , dobře žilo.

Aneb slovy lišky z Malého prince….“ Stáváš  se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. “

Příště tedy o výběru zvířete.

MVDr.Eva Kouřilová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *