Článek Zpravodaj-XIV-Toxoplazmoza

ŽIJÍ S NÁMI…..

Psi, kočky, králíčci, fretky, morčátka a spousta dalších……

V dnešním článku se vrátíme k tématu nemocí přenosných na člověka, takzvaných zoonóz. Konkrétně si něco řekneme o toxoplazmóze. Toxoplazma gondii je parazitický prvok, jehož definitivním hostitelem, ve kterém je prvok schopný dokončit svůj vývoj, množit se a s trusem se dostávat do prostředí, jsou kočkovité šelmy. Ty vylučují tohoto prvoka  jen asi 3 týdny z celého svého života a většinou jsou to zvířata mladší jednoho roku. Pozdější vylučování je vzácné. V prostředí jsou oocysty poměrně odolné a pomocí ptáků, hlodavců, brouků, aut, bot a podobně jsou roznášeny do okolí. Ostatní teplokrevní živočichové a člověk jsou mezihostiteli. V mezihostiteli se nedokončuje vývojový cyklus, nedochází k vylučování, ale ve formě takových zvláštních cyst se vývojová stadia roznesou po těle a zapouzdří se na různých místech organismu, nejčastěji ve svalovině, nervové tkáni, mízním systému či oku.

Jaké jsou příznaky onemocnění? Většinou nákaza v akutní fázi probíhá buď bezpříznakově, nebo jsou příznaky podobné chřipce, tj. teplota, zduření mízních uzlin, bolest svalů. Pak zapracuje naše imunita, něco zničí, zapouzdřené cysty drží „na uzdě“ v klidovém, takzvaném latentním stadiu a vytvoří protilátky, aby nás chránily před opakovanou infekcí, pokud se opět s prvokem setkáme. Z toho vyplývá, že problém může nastat u jedinců, kteří nemají v pořádku imunitu (lidé s AIDS, jedinci po chemoterapiích atp.), a u těhotných žen, které se s nákazou ještě nikdy nesetkaly, tudíž nemají protilátky, které by včas ochránily jejich plod, a může tak dojít k jeho poškození. Odtud pochází strach těhotných žen z koček.

Jak k nákaze dochází? Jak se nakazí kočky? Nejčastěji pozřením hlodavců, pokud jsou venkovní, nebo přes prostředí, třeba olízáním tlapiček od kontaminované hlíny, nebo je můžeme nakazit my, pokud je krmíme syrovým masem! A jak se nakazí hlodavci nebo kráva, ovce či králík, v jejichž svalovině se potom nacházejí cysty? Ti nejčastěji příjmem krmení znečištěného kontaminovanou hlínou. A my? My, když si neumyjeme ruce po práci na zahrádce a jdeme jíst, pokud si neomyjeme dobře zeleninu a ovoce, nepoužíváme zvlášť nůž a prkénko na zeleninu a na syrové maso a jíme nedostatečně tepelně opracované maso či vejce. Nákaza přes spojivkový vak, vdechnutí či oděrku na kůži je extrémně vzácná. Přímo od kočky se také můžeme nakazit, ale vzhledem k tomu, jak jsem uvedla výše, že kočka vylučuje oocysty pouze pár týdnů ve svém životě, museli byste se opravdu „trefit“ do tohoto období, znečistit si ruce od jejích výkalů, neumýt si je a jít jíst. Navíc se oocysty v trusu stávají infekčními až druhý den, takže pokud kočičí záchod uklízíte každý den, ani to není nebezpečné. A syrové kočičí maso asi jíst nikdo nebude. Je tedy jasné, že strach z koček, pokud otěhotní někdo ve vašem okolí, hysterie a okamžité zbavování se zvířete je naprosto zbytečné. Je potřeba se soustředit i na jiné, výše uvedené možné cesty nákazy, které jsou dokonce pravděpodobnější. Co by měla těhotná žena vždy udělat, především při prvním těhotenství, je nechat se vyšetřit na přítomnost protilátek proti toxoplazmóze. Pokud je má, může být klidnější, znovuvzplanutí infekce je velmi vzácné, souvisí s poruchami imunity, a kdyby se to stalo zrovna v těhotenství, šlo by o obrovskou smůlu a shodu náhod. Pokud je nemá, musí být velmi opatrná, aby se nenakazila právě v průběhu těhotenství. Máme-li doma kočku, můžeme ji nechat také vyšetřit protilátky. Jestliže je má vytvořené, má s velkou pravděpodobností vylučovací fázi za sebou (hladinu a zdravotní stav kočky posoudí váš veterinární lékař) a soužití s ní je bezpečné.

Zdá-li se vám, že je článek velmi podobný jednomu již uveřejněnému, (všechny starší články si můžete přečíst ve Zpravodajích v elektronické podobě na stránkách města Jevíčka nebo na www.veterina-jevicko.cz ), nemýlíte se. Cesty možného přenosu jsou shodné i s nákazou škrkavkami, o kterých jsem psala dříve. Tudíž i principy ochrany jsou totožné. Když je opět shrnu, tak je to důkladná hygiena rukou před jídlem, zvlášť po styku s hlínou, pískem nebo zvířaty, konzumace jen dobře tepelně opracovaného masa a vajec (nad 70 st.), pití pouze pasterizovaného mléka, pečlivé omývání ovoce a zeleniny, používání zvláštního nože a prkénka na syrové maso. Určitě i hýčkání si svého imunitního systému není na škodu. Zdravě jíst, sportovat, doplňovat vitamíny, hodně spát a nestresovat se!

MVDr. Eva Kouřilová

Comments are closed.